V Annual Businnes in Małopolska Meeting

21 listopada odbyła się piąta już edycja spotkania organizowanego przez instytucję Businnes in Małopolska, zajmującą się usprawnianiem obsługi inwestora i eksportera oraz promocją gospodarczą regionu.Z przyjemnością pragniemy zaznaczyć, że wśród trzech nominowanych do nagrody w kategorii duży przedsiębiorca znalazł się również nasz Klient.

Na zaproszenie Krakowskiego Parku Technologicznego, Kancelarię Olesiński & Wspólnicy miał zaszczyt reprezentować Rafał Olesiński.

Na wstępie słowa uznania należą się organizatorom, nie tylko za samo spotkanie ale wielką pracę jaką wykonują. Krakowski Park Technologiczny z którym mamy doskonałe relacje inicjuje i zarządza wieloma przedsięwzięciami, w tym Specjalną Strefą Ekonomiczną. Podejście do inwestorów, poszukiwanie rozwiązań problemów, przychylność i uprzejmość – tak można opisać w skrócie sposób działania KPT.

Najistotniejszym punktem spotkania był panel dyskusyjny „Ile państwa w gospodarce?” Uczestnikami dyskusji byli m.in. Prof. Jerzy Hauser, Prof. J.Osiatyński, Ryszard Petru i przedstawiciele biznesu.

Zwróciliśmy szczególną uwagę na nacisk, z jakim Prof. Hausner wskazywał na zagrożenia związane z wyczerpanie zasobów pozyskiwanych w ostatnich latach i konieczność ucieczki z pułapki określanej przez Pana Profesora jako „rozwojowy dryf”.

Na bazie dyskusji o roli Państwa okazuje się, że głównym wyzwaniem jest kierunek jego rozwoju.

Niezależnie od tego, przyłączamy się do wyrażanych w trakcie dyskusji poglądów, że rola Państwa w biznesie polega głównie na nie przeszkadzaniu mu, a w przypadku osiągnięcia tego poziomu można zająć się pomaganiem. Obie te funkcje wymagają silnych liderów, wizji i profesjonalnych urzędników, czego sobie i naszym Klientom życzymy.


Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.