SECURE 2011

Już po raz drugi mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniami z naszej codziennej pracy z uczestnikami międzynarodowej konferencji SECURE 2011, która odbyła się w dniach 24-26 października 2011 r.

Warto przypomnieć, że SECURE jest niezwykle istotnym wydarzeniem w branży IT – jest to jedna z najstarszych w Polsce konferencji poświęconych w całości bezpieczeństwu teleinformatycznemu.

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 200 profesjonalistów z dziedziny IT, m.in. licznych przedstawicieli administracji państwowej, policji, nauki i firm, które z racji swej strategicznej pozycji na rynku wymagają szczególnej znajomości tej tematyki.

Tradycyjnie prelegenci skupieni byli wokół trzech głównych aspektów bezpieczeństwa Internetu: technicznego, organizacyjnego i prawnego.

W zakresie aspektów technicznych i organizacyjnych swoje prezentacje przedstawili m.in.:

- Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl) – kierownik zespołu bezpieczeństwa w Niebezpiecznik.pl,

- Brian Krebs (KrebsOnSecurity) – twórca najsłynniejszego amerykańskiego bloga dot. tematyki cyberbezpieczeństwa, były dziennikarz „Washington Post”,

- Richard Perlotto (Shadowserver Foundation) – założyciel i jeden z dyrektorów słynnej organizacji non-profit zajmującej się monitorowaniem zagrożeń w sieci, doradca ds. bezpieczeństwa informacji w Cisco,

- Ryan Seu (Facebook) – członek zespołu bezpieczeństwa serwisu Facebook.

W ramach aspektów prawnych wraz z Grzegorzem Wanio mieliśmy przyjemność zaprezentować temat praktycznych aspektów ścigania przestępstw popełnianych na forach / blogach Internetowych.
Prezentacja Secure 2011 O&W
Cieszymy się, że prezentacja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem uczestników, a relacje z niej opublikowała m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka (http://www.hfhrpol.waw.pl/obserwatorium/index.php?option=com_content&task=view&id=3992&Itemid=64)

Co więcej z SECURE 2011 zbiegła się również inauguracja biura naszej Kancelarii w Warszawie – serdecznie zapraszamy do Prosta Tower :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe słowa uznania – a Organizatorom gratulujemy wzrorowej organizacji i bardzo wysokiego poziomu.


Tagi: , , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.