Nowe zmiany do KP wchodzą w życie już 23 sierpnia 2013 r.

www.sxc.hu

Niedawno pisaliśmy o nowych, istotnych zmianach do Kodeksu pracy dotyczących możliwości przedłużenia okresów rozliczeniowych i regulacji ruchomego czasu pracy. Więcej informacji na temat wprowadzanych zmian znajda Państwo tutaj. (http://blog.e-prawnik.pl/dlugo-oczekiwane-zmiany-do-kodeksu-pracy-–-elastyczny-ruchomy-czas-pracy.html).

Ustawa nowelizacyjna została już ogłoszona, a nowe przepisy wejdą w życie w dniu 23 sierpnia 2013 r. (14 dni od ogłoszenia ustawy).

Nowelizacja już na etapie prac legislacyjnych budziła duże kontrowersje w szczególności wśród związków zawodowych, jednakże pomimo licznych sprzeciwów Prezydent zdecydował się ją podpisać.

Wprowadzane przez nowelizację zmiany mają zarówno wspomóc przedsiębiorców w czasie kryzysu jak i umożliwić pracownikom dostosowanie czasu pracy do życia rodzinnego.

Przypominamy, że okresy rozliczeniowe czasu pracy trwające w dniu wejścia w życie zmian kończą się z upływem czasu, na jaki zostały wprowadzone.

Autor: Katarzyna Walas, prawnik w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy, biuro we Wrocławiu (telefon: 71 7500764)


Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>