Jak rozliczyć się z podatku od nieruchomości? Dyżur eksperta

Za dzisiejszym wydaniem Rzeczpospolitej, z przyjemnością informujemy naszych Czytelników o tym, że 11 stycznia (najbliższy wtorek) dyżur ekspercki będzie pełnił manager w naszej Kancelarii, doradca podatkowy Aleksander Jarosz.

W godzinach 10-12 oraz 14-15 pod numerem telefonu (22) 628 62 83 możecie Państwo uzyskać profesjonalną poradę podatkową.

Temat w ramach którego można zadawać pytania dotyczy rozliczania podatku od nieruchomości. Zachęcam do przesyłania pytań również mailem na adres: a.kolesnik@rp.pl


Tagi: , ,

Komentarze do artykułu Jak rozliczyć się z podatku od nieruchomości? Dyżur eksperta :

 1. SUPER————-
  WSPANILA POMOC DLA LUDZI KTORYCH NIE MAJA W TYM KIERUNKU ZADNYCH WIADOMOSCI

 2. Witam, mam pytanie
  pracuje na umowe o prace, mam mieszkanie i chce je wynająć, zorientowałam sie juz ze ryczałtowo wychodzi mnie wiecej niz jak bym podatek odprowadzała na normalnych zasadach, gdyż podobno moge w koszty zaliczyć odsetki od kredytu hipotecznego na tym mieszkaniu, czy to prawda?
  Jak mogę wyliczyć amortyzację dla nowego mieszkania powiedzmy kupionego za 500 tys zł?

  pozdrawiam
  Justa

  • Rozpoznanie amortyzacji zgodnie z interpretacjami organów podatkowych jest możliwe w przypadku opodatkowania najmu na zasadach ogólnych tj. wedle progresywnej skali podatkowej.

   Amortyzację należy wyliczyć wedle stawki amortyzacji podanej w załączniku do ustawy PIT. W przypadku mieszkania roczna stawka wynosi 1,5%. Podstawą wyliczenia jest wartość początkowa, w szczególności cena nabycia mieszkania.

   Podobnie wygląda sprawa odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania. Przy ustalaniu dochodu opodatkowanego z tyt. najmu można potrącić zapłacone odsetki (ratę odsetkową).